Reflex-rock

VIP sekce
1.jpg 7.jpg 5.jpg 4.jpg 6.jpg 8.jpg 3.jpg 2.jpg


Jiří Sedláček
+ 420 776 301 747

Martin Grobár
+420 777 850 564

02. 12. 2015 | Kulový blesk

Nebudete tomu věřit, ale ještě párkrát se vyspíme a už zas budou tady.....  Vánoce!!

No a protože Prosinec je mimo jiné i o nadělování, tak Vám taky nadělíme, a to hned několikrát.
Dnes konkrétně Vám nadělím poslední poohlédnutí za uplynulými akcemi na tomto starém webu.
V průběhu tohoto měsíce totiž spustíme nový, hezký, krásný, aktuální, designově vychytaný a tak dále a tak dále.
Jelikož, byl listopad nabitý, bude příspěvek dnes obsáhlejší, proto si možná před rozečtením skočte pro kafe, pivo, udělejte popcorn, nebo pusťte na pračce zkrácený režim.  

Jak už to tak bývá, událo se toho dost... 
Ze všech proběhlých akcí musím rozhodně zmínit produkci na taneční prodloužené v Kotvrdovicích.
No vážení! To byla změna!! Zavřít noty s Olympickama, Kabátama, Michalama Davidama a začít hrát taneční standardy jako Waltz, Tango, Cha-cha, Jive... Nutno říct, že zase tak drsní, abychom jen tak z placu zapnuli aparát a  "Raz, dva, raz, dva, tři"... tak to fakt nejsme. Standardy běžně hráváme, ale požadavky na tuhle akci byly natolik specifické, že nám z toho našeho repertoáru moc nezbylo. A tak probíhalo několik schůzek, zkoušek a tamto bylo moc rychlý, a tamto bylo moc "cajdavý",a mně se zasukovaly prsty na hmatníku a Víťovi začala korodovat trumpeta... Nakonec jsme vyladili repertoár i následný přednes, a když jsme o půlnoci ze čtvrtka na pátek končili poslední zkoušku (Taneční byly v pátek) tak jsem věděl, že to musí dopadnout dobře. Vždyť by to bylo nespravedlivý, díky našim partiturám (noty) to odskákal minimálně jeden strom, já jsem samou nervozitou, že se něco pos.... ani nespal, Martin, který jakožto náš umělecký vedoucí řešil všechno okolo repertoáru, not, příslušných temp, včetně následujících konzultací s tanečním mistrem a tohle všechno mu zabralo víc než měsíc. No a pak to přišlo, aparát postaven, nástroje nablejskaný, košile vyžehlený.." Raz, dva, raz, dva, tři" a jdeme na to.
No, a jak konči každej správnej příběh, dopadlo to dobře. Nejen, že budeme hrát i na další prodloužené, ale dokonce se mezi tanečníky objevili pořadatelé plesů, kterým jsme předvedli, že správná plesová kapela by měla umět zahrát i tyhle písně a styly, a že půlnoční polka a valčík v podání drtivé vetšiny jiných kapel je pro ples nedostačující. Shodli jsme se na tom, že Bohužel plesy na okrese Blansko sklouzly k tomu, že se jedná o taneční zábavu, kam se nesmí v tričku, ale člověk na sobě alespoň do půlnoci musí trpět sako. Vzhledem k dvěma rozjednaným plesovým termínům na rok 2017 právě přes tyto pořadatele se možná chystá revoluce v plesování na okrese.
Zde si dovolím ještě vsuvku, protože jak to tak po sobě čtu, tak to zavání nepochopením. Aby to nevypadalo, že jsme jako bigband Dády Patrase (Felixe Slováčka) a na plesech hrajeme výhradně taneční standardy, ne to opravdu ne. Hrajeme českou a světovou muziku, kterou zná každý, a kterou hraje každá kapela, ale během 6-ti hodinové produkce zařadíme několik sérii standardů, aby si mohli pořádně zatančit i ti co absolvovali taneční kurzy. Tak snad jsem to vysvětlil....

Akce: Kulový blesk

Náročný víkend, naše kapela (mnozí už tomu říkají agentura a nejsou daleko od pravdy) zajištuje přes sobotu a neděli kompletní ozvučení v Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově. Aby toho nebylo málo tak v sobotu od 20:00 hrajeme Kateřinskou zábavu o 25 km dál, jen tak, pro odreagování po celém dni zvukaření. Jsou tedy potřeba dva aparáty (jeden za zábavu a druhý v počtu asi 8 reproboxů do Šebrova, to asi nejde považovat za jeden aparát.) V každém případě, vybavení na to máme, odvahu taky, tak proč ne.

Šebrov
Jedná se o akci, kam za víkend příjde přes 1000 lidí a tak vše musí jít jako na dratkách. V pátek se montují základní věci, rozvěšují se reproboxy v hlavním skleníku, nastavují se projektory, osvětlení pódia pro květinové show.Dále se instaluje rozvodná kabeláž po celém areálu. Začíná pršet a teplota padá k 0°c, takže je to super. Kabeláž odzkoušena, všechno funguje, zítra nebude problém. Konec instalace v 20:00, sedám do auta, odjíždím nachystat poslední věci do skladu s aparaturou na ráno. Chystám přívěs, a pár drobností, jako třeba spacák, i když asi nebude potřeba. Ve 23:00 volám s Martinem, že je vše OK, a v 6 je sraz v Šebrově. Kolem půlnoci jdu spát. Je 5 a já už jsem na nohou. Poslední kontrola, jestli mám všechno a odjezd. V 5:30 jsem v Šebrově a začínám rozmísťovat aparát. V 6 Přijíždí Martin a přidává ruku k dílu. Za necelé 2 hodiny je vše připraveno a jdeme "oživovat" všechno co má hrát. Při oživování nastává několik komplikací, kabel co byl včera OK, dnes odmítá spolupráci, ale nic s čím bychom si neporadili. A tak zvučíme květinovou show, nahráváme vystupující muzikanty.. a začínáme nasávat adventní atmosféru. Dozvučeno, teď už jen hodinu pouštět Vánoční písně a já můžu odjíždět do Senetářova chystat večerní produkci. Martin má jasné instrukce, když všechno dobře půjde v 19:00 se potkáme v "Sencu"  

Senetářov
Akce místního SDH, na kterou přijde okolo 100 lidí. Zavolala paní, že by o nás měli zájem a když o mě někdo má zájem, dá si tu práci, že si na mě sežene kontakt, zvedne telefon a obětuje i 15 Kč (občas se dlouho vykecávám, což jde z příspěvků těžko poznat), tak se mu prostě snažím vyjít vstříc, což platilo i zde, sice jsme měli akci v Šebrově, ale technicky i organizačně to šlo zvládnout, tak proč ne. Začínáme v 20:00.

Je 19:00, já mám nachytáno, přijíždí Martin, ladíme poslední detaily, dáváme pivko, Jégra, kafe.. tyjo co to, nějak mě padá hlava... asi první známky únavy...  Jdeme hrát, a hrajeme, pijeme pivo a jégra, a hrajeme, pijeme kafe, hrajeme, hrajeme, hrajeme, večeříme, pijeme kafe, hrajeme , jdu se ptát pořadatele, jak to vidí, domluvené hodiny máme odehrané, ale lidi jsou bezvadní, nikdo neodchází, všichni tancují, prodlužuje se o hodinu, a tak hrajeme a tlačíme na pilu, seč nám síly stačí. Je něco po 3:00 a naše produkce končí. Bylo to príma, líbilo se nám to, ale... jestli chceme aspoň na hoďku lehnout, tak musíme hnout kostrou... a tak rozmražujeme auta, balíme, nakládáme, mizíme....

Šebrov II
Přijíždíme do Šebrova a máme hodinu a půl čas... zatápím v autě, vybaluju spacák a ulehám... Martin nezatápí v autě, mele něco o hladovým oku a vysoké spotřebě Forda, vytahuje spacák a ulehá... Je něco po 6:00 v autě mám příjemných 25°c, balím spacák, a jdu chystat věci. Martinovo auto je zamrzlý snad i ze vnitř a dotyčný nejeví známky života. Chystám aparaturu když v tom něco šíleně zapraští, aha, to se jen Martin ohnul, aby si zavázal bot, ono v -3°c nebyl spánek žádnej med, jdeme na kafe, automat na kafe nefunguje, Martin se musí zahřát prací.... tahá repráky. Je 8:00, zahradnictví se otevírá a my už vyhráváme vánoční písně. Potom zvučíme květinovou show, módní přehlídku, no zkrátka pořád něco.... a tak to jde až do večera. Jedinou pihou na kráse se stala prazvláštní událost s elektrickým vedením u jednoho z reproboxů, které při silné průtrži vyhodilo pojistky, i když bylo proti dešti zabezpečeno. Následovné prozkoumání odhalilo poškození izolace, kterou měla na svědomí zřejmě koza z živého betlému, jako by tam toho sena měla málo... žrát bakelit. Pro ochránce zvířat: Vedení bylo jištěno proudovým chráničem, tudíž se při prvním kontaktu zvířete s fází přerušilo vedení, kabel je zničen a koza zůstala celá, tak nějak je to pořekadlo.

Příjezd ze Šebrova v 22:30. Za víkend naspáno 1:30, oba dva jsme to přežili ve zdraví a klidně bysme si to střihli ještě jednou. 

A to je vážení a milí příznivci našeho malého hudebního uskupení, co se nebojí velkých věcí, všechno. 

Pro zájmece o naši produkci ať už na svatbě, oslavě narozenin, zábavě, tanečních, firemní akci, plese  mám informaci, že momentálně ve velkém obsazujeme termíny na rok 2016 i 2017. Pokud tedy plánujete akci a naše kapela Vás zaujala, určitě neváhejte a zamluvte si termín co nejdříve. Všem potencionálním zákazníkům můžeme slíbit maximální spolehlivost, vysokou kvalitu produkce, příjemné a profesionální jednání i vystupování.

Hezký advent!


Návrat

Poslechněte si nás


Starší aktuality

06. 01. 2018 | Dokud se zpívá, ještě se neumřelo
02. 08. 2017 | Nejkrásnější svátek(y)
23. 05. 2017 | Vedlejší účinky, čtěte příbalový leták
18. 01. 2017 | Leden bílý, za kamna vlezem... nebo tak nějak to bylo
09. 11. 2016 | My jsme Valaši!!
12. 07. 2016 | Léto v plném proudu!
21. 03. 2016 | Číslo 5 žije!

Všechny aktuality...