Reflex-rock

VIP sekce
1.jpg 7.jpg 5.jpg 4.jpg 6.jpg 8.jpg 3.jpg 2.jpg


Jiří Sedláček
+ 420 776 301 747

Martin Grobár
+420 777 850 564

21. 03. 2016 | Číslo 5 žije!

Naše plánovaná odstávka, kdy vypneme internety (kromě odpovědí na emaily a telefony),hlasivky, struny, mixpulty se pomaličku chýlí ke konci a od 2. dubna na to opět vletíme minimálně na 130% a při nahlédnutí do našeho kalendáře to vypadá, že nejbližší delší odpočinek bude kolem Vánoc. A tak už se na letošní "turné" moc těšíme. Musím se přiznat, že odstávka byla plánovaná z důvodu osobních povinností- kolega Martin dodělává školu - další, což mě vede k podezření, že je asi nějakej divnej, protože mě stačilo pár tříd abych uměl všechno a on  už jede 3. vysokou a pořád je to málo. No a já jsem během odstávky začal dokončovat rekonstrukci svého obydlí. No a řeknu vám,... deprese. Místo abych si na jaře, jak bývá mým zvykem, koupil na začínající sezónu novou kytaru, reproduktor, mikrofon, tak mi leží na stole návrhy dlaždic do koupelny, dekory podlah do obýváku a na to se vážení nedá moc dobře hrát a tak mě to nebaví, ale v koupelně mám akustiku jak v Carnegie Hall, takže už se těším na první sprchový koncert.

No, zpět k tématu: Jak už bývá při odstávce zvykem, aparatura je nachystaná, struny vyměnený, mikrofony vypraný, nástroje naleštěný a kapelní povozy zgenerálkovaný, takže stačí jen kopnout do vrtule a vyrazit. Protože jsme plní síly a energie, tak si hned jako první akci střihneme celodenní výlet až za hranice naší vlasti, a to konkrétně do Polska. Pokud se nás bude držet signál LTE a budeme online, tak se z této cesty budeme pravidleně hlásit. Tím se dostávám k tomu, že několik posledních poptávek o hudbu na narozeniny či svatbu bylo z dálky, a tím nemyslím 100km, ani 200km, ale ještě o něco dál. Na jednu stranu nevěřícně zírám, že někdo na druhým konci republiky má zájem právě o naši kapelu a lhal bych kdybych řekl, že mi to nedělá radost. Po pravdě, když nějakou takovou dálku slíbuju, tak vím, že i maličká chyba, či závada 300 km od domu znamená obrovskej průser a tak je to pro mě velká zodpovědnost a plánování. Na druhou stranu, hraní v jiných krajích a částech republiky stejně jako s tím spojené noční přejezdy domů nás něčím baví, a tak pokud dotyčný souhlasí s tím, že naložit lidi do auta a převézt je přes celou republiku něco stojí, velmi rádi si "dálkovou" střihneme. 

Během odstávky jsem také stihl navštívit několik kultruních akcí (plesů) ve svém blízkém i vzdáleném okolí a řeknu vám, že na sobě zřejmě začínám pociťovat stopy deformace, možná i postižení. Více než krátké šaty dam na plesech mě zajímala aparatura kapely, jestli mají digitální pult, in-ear odposlechy nebo klasiku,jak jim to hraje, jestli zvládají dvojhlasy, trojhlasy.. no zkrátka retardace. Po absolvování těchto akcí jsem však dospěl k překvapivému závěru. V obcích o pár stovkách obyvatel, kde je účast na plese cca 100 lidí a rozpočet je tímpádem mnohem napnutější než ve městech je zřejmě kladen větší důraz na kvalitu hudby, která má bavit po celý večer, než na megalomanských městských akcích o více než 500 návštěvnících. Jako totální propadák této pleové sezóny prohlašuji školní ples v hotelu Voroněž v Brně pro cca 700 lidí, kde se nezmohli ani na kapelu a tak měl celovečerní zábavu na starost asi 60-ti letý DJ s aparaturou Omnitronic (pro neznalé, to je absolutní dno kvality hudební aparatury, kromě podomácku letovaných repráků z hifi-věží asi nic horšího neexistuje) o výkonu domácího kina průměrného českého obýváku. Jeho nejnovější píseň v repertoáru bylo asi COCO JUMBO, která byla stará už když jsem se narodil. Naštěstí v tom obrovském sále hotelu Voroněž nebylo 15m od podia znatelné jestli něco hraje, nebo jen šustí, takže to byl můj první a já doufám, že i poslední ples bez hudby. V tom, že snad nejsem zaujatej a jedinej blázen mě utvrzovaly vyvalené pohledy a kroucení hlavou dalších účastníků plesu.  Po zjištění, že tento DJ hraje i svatby se už nedivím, že máme tak velké procento rozvodů manželství. Říct mi má drahá, že zařídila hudbu na svatbu a přitáhnout tohle, tak bez váhání využívám anulace sňatku do 48 hodin. A tak mi nezbývá, než vydat osobní varování: dobře si prověřte a rozmyslete koho na svoji akci zvete a za co dáváte svoje peníze. V dnešní době, je spousta bláznů schopná koupit "pouťové" vybavení za 10 tisíc, udělat si webovou prezentaci, na recenzích se vychválit do nebes, na googlu si dát 5 z 5 hvězdiček a vás potom může čekat velice nemilé překvapení a zkažený večer. Ve finálních počtech je mezi kvalitou a tragédií vetšinou rozdíl pár korun a to se opravdu nevyplatí.....  No dost bylo pro tento den kritiky a pouček.

A standartní a okecaná věta na závěr tohoto krátkého, veselého, jarního příspěvku. Máme několik posledních sobotních termínů na rok 2016. Už je to opravdu LAST-MINUTE, v pátcích máme ještě docela velký výběr, takže pokud plánujete akci a chcete kapelu, která splní vše co slíbí, jede na kvalitu a ne na kvantitu a bude vás bavit dlouho do rána, určitě se ozvěte.

Hezké jarní dny!

Jirka


Návrat

Poslechněte si nás


Starší aktuality

06. 01. 2018 | Dokud se zpívá, ještě se neumřelo
02. 08. 2017 | Nejkrásnější svátek(y)
23. 05. 2017 | Vedlejší účinky, čtěte příbalový leták
18. 01. 2017 | Leden bílý, za kamna vlezem... nebo tak nějak to bylo
09. 11. 2016 | My jsme Valaši!!
12. 07. 2016 | Léto v plném proudu!
21. 03. 2016 | Číslo 5 žije!

Všechny aktuality...