Reflex-rock

VIP sekce
1.jpg 7.jpg 5.jpg 4.jpg 6.jpg 8.jpg 3.jpg 2.jpg


Jiří Sedláček
+ 420 776 301 747

Martin Grobár
+420 777 850 564

12. 07. 2016 | Léto v plném proudu!

Jak tak koukám na aktuální - žalostnou situaci, tak čím víc se toho děje v reálu, tím méně se toho děje na našich stránkách a sociálních sítích.

Po rozjezdových 2 měsících, kdy jsme hráli převážně narozeniny jedeme již tradiční letní sobotní nářez.
A tak je to jako přes kopírák: produkce na svatebním obřadu, večerní svatební produkce, ozvučení obřadu, svatba, sem-tam narozeniny a dětský den.  No a právě poslednímu zmíněnému bych chtěl věnovat pár řádků.

DĚTSKÉ DNY

Já osobně a hlavně kolega, který má doma velkou smečku cílové skupiny těchto akcí, jsme minimálně znechuceni tím,  co se na těchto akcích v našem okolí děje.

Je běžnou praxí, že pořadatel zajistí hudbu objednáním klasické zábavové-čochové kapely, jejichž členové nemají dostatek rozumu a soudnosti, a tak jsou rádi za každou udanou sobotu či, neděli.
Prachy navíc se vždcky hodí, a děcka o tom víc prd a stejně jim  to bude úplně jedno.
Jaký smutný pohled a hlavně poslech to je, když sálem, plným dětských atrakcí, obrázků, balónků zní "V PEKLE SUDY VÁÁÁLEJ!! " V repertoáru držíme standartně několik sérií DĚTSKÝCH PÍSNIČEK. Uhlíř, Svěrák, písničky z pohádek, to je podle nás to, co patří dětem...

Zde si neodpustím říci, že jestě smutnější pohled je(zejména můj a Martinův), když se za námi při dětské sérii dostaví tatínek / maminka s pětiletým synkem a zdvořile nás požádají" Nemohli byste tam zahrát už taky něco normálního, než tady ty blbiny, náš mladej má rád ŠKWORY!!

No a zpět k létu:

Až na jeden večer, kdy se krásný, tropický letní podvečer, změnil na pořádnou bouřku, při které lítaly, stromy, slunečníky, pojistky a čerti z elektriky, panují při našich produkcíh tropická vedra, a tak bychom z fleku mohli dělat testovací panáky REXONY či podobných přípravků. Naštěstí jsme v nejlepší kondici a letech, a tak nás nějaký BIO3 nemůže rozházet A tak řádíme o 106 a málo kdy se stane, že zůstane "pouze" u základní 6-ti hodinové produkce.

O tom, že fakt nekecám svědčí poslední svatební produkce, která trvala 11,5 hodiny!! To je skoro jednou tolik, co normálně. No pěkně jsme provětrali repertoár, hlasivky a aparaturu. Po takových dlouhých produkcích si běžně s Martinem stěžujeme na absenci speciálního krámku, obchodu (něco jako řeznictví) kam by šlo následující den přijít a koupit si třeba 20 dkg hlasivek, nebo jak říká náš trumpetista Víťa: "půlkila nátisku prosím"...

Během posledních dní se nám uvolnilo několik sobotních termínů, v blízké i vzdálené době.

No... můžu Vám říct, že tento rok je na odříkání termínů hojný, a tak se u nás Zamluveno/Volno střídá jak na běžícím pásu. Kdyby všechna tato "storna" byla bez udání důvodů, tak mě to až tak nerozhází. O našich zrušených termínech však z 90% procent rozhodují strasti každodenního života: vážné nemoci, nehody, neshody,rozchody.... Až mě z těch udávaných důvodů občas mrazí. 

Tak, jako tak zůstáváme kapelou, která své slovo drží a ve slíbený termín dojede a zahraje.
Jo a zálohy vybírat nebudeme a nebudeme!

1) Mám osobní přesvědčení, že za něco, co jsem ještě neudělal si logicky nemůžu vzít peníze.

2) Tyto praktiky kapel, kdy kapelník potvrzuje termín až po té, co mu přijde alespoň litr na účet, a když se něco stane a produkci je nutné zrušit, má dotyčný tisíc důvodů a výmluv, proč peníze nevrátit, se mi zkrátka hnusí.

4) Kvůli zrušeným produkcím mám, jak říká náš pan prezident "sem-tam" jednu sobotu v měsíci volno. A abych po každým chtěl minimální nevratnou zálohu, protože když akci zruší, tak já přicházíím o peníze. Tak ,takhle zle na tom opravdu nejsem.  

5) Jak zaznělo v jednom filmu "Musel bych si na to pořídit zvláštní sešit" a tam si psát, kdo mi zálohu poslal, kolik poslal, kdy to poslal, potom to při finálním účtováním odečítat.... no to už je víc byrokracie, než na Babišově úřadě.... a to tedy ne. 

Tak hezké a rozmarné léto!!! 

 

 

 


Návrat

Poslechněte si nás


Starší aktuality

06. 01. 2018 | Dokud se zpívá, ještě se neumřelo
02. 08. 2017 | Nejkrásnější svátek(y)
23. 05. 2017 | Vedlejší účinky, čtěte příbalový leták
18. 01. 2017 | Leden bílý, za kamna vlezem... nebo tak nějak to bylo
09. 11. 2016 | My jsme Valaši!!
12. 07. 2016 | Léto v plném proudu!
21. 03. 2016 | Číslo 5 žije!

Všechny aktuality...