Reflex-rock

VIP sekce
1.jpg 7.jpg 5.jpg 4.jpg 6.jpg 8.jpg 3.jpg 2.jpg


Jiří Sedláček
+ 420 776 301 747

Martin Grobár
+420 777 850 564

09. 11. 2016 | My jsme Valaši!!

Jirko, ty vo*e, už bys měl napsat nějakej příspěvek, budeme vypadat jak blázni a kde-kdo by si mohl začít myslet, že už máš nahrabáno a seš nafrněnej. Dobrý den, prosívás existujete ještě? Už ti došly nápady a zapálení co?  Tak zhruba tohle se ke mě dostávalo v posledních týdnech od mých kolegů a našich zákazníků, kamarádů i nekamarádů.

No jsem docela v klidu, historek a zážitků mám jenom za tento rok tolik, že by to stačilo na jeden 300-stránkovej bestpetržel.

Musím se však přiznat a omluvit zároveň. Tento rok a zejména léto je to pro mě, a vlastně celou kapelu obrovský zápřah. Má to jeden prostý důvod: Po 25 letech mi přestal stačit můj malý krásný pokojíček, kde jsem měl vlastně vše: ložnici, pracovnu, zkušebnu, skříň, poličku, okno a kouzelný stůl, na kterým se 7 dní v týdnu objevila vždy kolem 19:00 večeře. No, i přes tento pohodový stav jsem se rozhodl zbudovat něco vlastního, kde bude víc místností, oken, soukromí a tak...
//"No a znáte to, to máte: projekt, beton, cihly, maltu, vodu, rabico, odpady"//

Navíc naše původní smělé sny o tom, že když vše dobře půjde a budeme se snažit, tak bychom si aspoň 2 soboty v měsíci mohli na nějakých těch narozeninách, či svatbě zahrát, se zvrhly v pohádku (aspoň pro mě)
Takže hrajeme pátky, soboty o 106 a vůbec nejlepší na tom je, že se nám to líbí a dělá nám to dobře.
//"dále: okna, dveře, montážní pěna, trámy, lepidlo DBK, anhydrit"//

No, takže se pokusím shrnout alespoň v kostce všechny ty události víkendových dnů.

Tento rok se opět svatbovalo jako o život a díky těmto akcím se nám povedlo zavítat do dalších nových míst v naší republice, kam bychom se asi jen tak normálně nedostali. Vinařské obce a městečka, Brno-zlatá loď, Vysočina, no a nakonec double - Valašsko. K tomuto místu v nás po posledních akcích vzniklo velmi silné cosi. Valašsko je prostě v něčem jiné a i když to nemáme úplně kousek, tak pro Valachy kdykoliv, cokoliv! Hrálo se dost, málo kdy se zůstalo u 6-ti hodinového základu, nejdelší produkce tohoto léta byla 12 -ti hodinovka, ale nic co bychom nezvládli, naopak jsme si to perfektně užili a kdybych nebyl slušňák, klidně bych na svatebčany v těch 5 ráno řval pověstné: "nemůžou! nemůžou!" 

//" CD, UD profily, CYKY kabely,zásuvky, vypínače, wago svorky, sádrokarton, vata, akryl, dlažba, obklady"//

Samozřejně jsme si opět střihli i naše pověstné "bezesné akce". Pro velký úspěch 2* po sobě.

Po 1. to bylo spíše jen tak zahřívací, no posuďte sami:
Pátek- je něco málo po obědě a opět po nějakém čase najíždím do zahradnictví v Šebrově a začínám drátovat. V sobotu a neděli zde probíhájí již tradiční dýňové slavnosti, které jsou pro velký úspěch i tento rok dva víkendy po sobě. Moje role je jednoduchá, po celém zahradnictví musí znít hudba a musí být slyšet moderátor-animátor, zkrátka jednoduché jak facka. Je něcko kolem 16:00 a já mám nataháno, ozkoušeno a můžu odjíždět. Doma tahám ze skladu veškeré zásoby zesilovačů, repráků, stojanů a kabelů, rovněž chystám noty, kytary, věci a převlečení a oblečení na svatbu, protože sobota bude speciální. Je 6:00, sobota a já už si to mažu opět směr Šebrov, tahám bedny, mixpult, poslední kosmetické úpravy, aby nikdo nezakopl, či se neoběsil na nevhodně umístěném kabelu a je 8:00 a už to hraje. Vše jde dobře a mě přepadá deprese, že je to divný, protože, tady se vždycky musí něco ... stát. Je 15:30, stále klid a přijíždí Martin, přetahuje ze svého do mého auta jedny klávesy, druhý klávesy, baťůžek, košili, bere klíče od mého stříbrného šemíka, za kterým je připojen kapelní vozík, dává mě klíče od červeného trakaře a odjíždí směr svatba Brno.  Je 16:30 přichází střídání za mixem, sedám do toho divnýho auta a odjíždím do Brna směr svatba. Je 18:00 a hrajeme 1.,2.,3., 65 písničku a je něco po 1:00 a svatba se chýlí pomalu do konce. Pak už to znáte, návrat do zahradnictví, zprovoznění aparátu, v neděli večer to všechno spakovat, dojet domů a konečně usnout.

//"Plovoucí podlaha, sprchový kout, záchod, umyvadlo, zrcadlo, kanadská kamna"//

O týden později se situace opakovala, pouze jsme naznali, že minule to bylo málo, takže jsme vzali ještě narychlo záskok na páteční zábavě ve Strhařích. Vzhledem k sobotní produkci na narozeninách jsme se opět nevyspali a tentokrát jsme se dopočítali k 61 hodinám nonstop provozu. Někomu by se mohlo zdát, že nejsme normální, abych tuhle hypotézu potvrdil, tak jen doplním, že za 14 dní nás to čeká opět, a opět to bude alespoň 60 hodin a já už se těším. 

//"Spárovačka, lišty pod dlažbu, Texy, turbošrouby, hmoždinky, hřebíky, "//

Martin po krátké době rozšířil svůj arzenál klávesových mašinek o další kus, takže momentální vybavení je NORD STAGE 2 EX + Studiologic Acuna. Nebudu Vám ani říkat, co to stálo a co to umí a jak to hraje, protože byste mi to možná ani nevěřili. Ale neodpustím si poznámku k tomu, že tyhle věcičky normálně nemají tlačítko PLAY, ani díru na usb disk, nebo jiné médium, které dokáže z každého druhého "joudy" udělat profesionálního muzikanta, aniž by věděl, na co těch 73, nebo 88 ostatních klapek je.
Tím se dostávám k poslednímu smutnému konstatování, že se na "trhu" stále drží a k tomu všemu ještě přibývá čím dál víc kapel, které na mě působí jako profesionální šméčko na lidi a jejich produkce s ohlédnutím na kvalitu vybavení, nástrojů a podkladů musí být zadarmo, nebo dotovaná z fondů EU, jinak si nedovedu představit, jak si někdo může takovéto uskupení vzít na svoji akci a být za to ochoten zaplatit.. Největší sranda je (beru to s humorem), že tito umělci jsou vtastně ti nejlepší obchodníci. Cena za produkci bývá z pravidla jen o pár stovek nižší než u kapel, které to myslí vážně a cena jejich vybavení se narozdíl od tisícokorunových položek pohybuje ve statisících. 

Ke konci už snad jen dodám, že tu co nevidět máme Vánoce a konec roku,touto dobou hrajeme spíše na soukromých akcích. Ale hned od začátku Ledna vyrážíme na Tour de Ples 2017 a tak se určitě mrkněte, jestli nejsme někde poblíž (pro nás je poblíž cca 200km), a pokud budete mít chuť, čas, tak určitě přijďte. 
//"Sedací souprava, skříň, postel, obývací stěna, konferenční stolek"// 

No, chtěl jsem jít dneska brzo spát a jak tak koukám na hodiny: 2:40,tak mám asi nevyšší čas. Už jsem víceméně nastěhovanej v novým, poslední zádrhel, co tu mám je, že během stěhování došlo k prozatím nevysvětlitelné závadě kouzelného stolku, jehož vymoženosti jsem popisoval výše... to musím ještě pořešit, tohle jsme si nedomluvili....

Tak hezký večer, nebo spíš den!

Jirka

//" Lednice, mikrovlnka,rychlovarka, pojistky, jističe, elektrikáři, vodaři, ..."//

 


Návrat

Poslechněte si nás


Starší aktuality

06. 01. 2018 | Dokud se zpívá, ještě se neumřelo
02. 08. 2017 | Nejkrásnější svátek(y)
23. 05. 2017 | Vedlejší účinky, čtěte příbalový leták
18. 01. 2017 | Leden bílý, za kamna vlezem... nebo tak nějak to bylo
09. 11. 2016 | My jsme Valaši!!
12. 07. 2016 | Léto v plném proudu!
21. 03. 2016 | Číslo 5 žije!

Všechny aktuality...