Reflex-rock

VIP sekce
1.jpg 7.jpg 5.jpg 4.jpg 6.jpg 8.jpg 3.jpg 2.jpg


Jiří Sedláček
+ 420 776 301 747

Martin Grobár
+420 777 850 564

Ukázky

Vlastní hudební podklady

Zvláštní pozornost věnujeme kvalitě zvukového podkladu. V našem studiu vytváříme vlastní podklady, které při produkci doplňujeme hrou na nástroje (obvykle kytaru a klávesy). Tyto podklady využívají reálných hudebních nástrojů a tak se odlišujeme od těch hudebních skupin, které pro podklad využívají midi soubory zakoupené od různých společností.

Jak se dělá podklad?

Základem je přesný notový zápis dané písně. V produkčním programu (Apple, Logic pro) se nahrávají postupně všechny nástroje: bicí, basa, kytary aj. Skladba může obsahovat i 20 nástrojů. Některé nástroje se nahrávají přímo snímáním reálného zvuku a u některých nástrojů využíváme profesionálních zvukových bank, jejichž kvalita zvuku je srovnatlená se skutečnými nástroji. Tvorba doprovodu odvisí od typu a délky sklady - v průměru se pohybuje kolem 4 hodin.

Rozdíl poznáte...

Mnozí hudebníci kritizují ty kapely, které hrají s podkladem, avšak v našem případě kromě zkoušek vydáváme mnoho času na přípravu podkladů a mnohdy je výsledek srovnatelný s živou kapelou.

Existují hudební kapely, které si podklady pouze kupují z internetu. Těmto podkladům se zkráceně říká MIDI a představují soubor, který je přesunout do libovolných kláves, kde se pak soubor spouští. Výsledný zvuk závisí na mnoha faktorech: kvalitě kláves, midi souboru a na aparatuře a nutno poznamenat, že kvalitu midi souboru nelze měnit. Těmto kapelám trvá příprava na podkladu pouze pár minut, zvukový výstup je často nízké kvality, avšak cena  produkce zůstává stejná. Hudebníci těchto kapel často říkají, že lidem je to jedno - nám to jedno není. Zvuková kvalita je pro nás na prvním místě.